زرد شدن برگ لاکی بامبو

زرد شدن برگ لاکی بامبو

دلیل زرد شدن برگ لاکی بامبو چیست؟ چه مواردی باعث زرد شدن برگ بامبو می‌شود؟

زرد شدن برگ لاکی بامبو نشانه دچار شدن گیاه به استرس است. این مشکل نشان خواهد داد که گیاه شما از شرایط صحیح نگهداری برای رشد بهره‌مند نیست. اگر شرایط برای گیاه شما فراهم باشد برگ آن زرد نخواهد شد. برخی نکات و عوامل هستند که در این مشکل تاثیرگذارند. و می‌توانند در سبز و شاداب ماندن برگ گیاه ما کمک کنند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم عوامل مهم و اساسی که در زرد شدن برگ بامبو تاثیر دارند را بیان کنیم.

آبیاری بیش از حد برای گیاهانی که در خاک نگهداری می‌شوند.

استفاده بیش از حد از کود و تغذیه بی‌رویه گیاه.

استفاده از آب دارای کلر و بالابودن سطح مواد شیمیایی در آب.

قرار دادن گیاه در نور مستقیم آفتاب یا نگهداری در نزدیکی پنجره‌ای که نور مستقیم از آن عبور کند می‌تواند باعث زرد شدن برگ لاکی بامبو شود.

لاکی بامبو
لاکی بامبو

نگهداری گیاهی که برگ‌های آن زرد شده است

اگر شاهد زرد شدن برگ لاکی بامبو خود هستید. باید از جدا کردن برگ‌های زرد گیاه شروع کنیم. این می‌تواند به گسترش یافتن آن کمک کند. بعد از اینکه تمام برگ‌های زرد را جدا کردید، چند روزی صبر کنید. و بررسی کنید که آیا باز هم برگی زرد خواهد شد یا خیر. اگر گیاه شما بیش از حد در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد، مکان آن را تغییر دهید. در بیشتر موارد این دو مورد باعث زرد شدن برگ گیاه خواهد شد. دلیل دیگری که در بالا هم به آن اشاره کردیم، آبیاری بیش از حد گیاه است. فقط هنگامی لاکی بامبو کاشته شده در خاک را آبیاری کنید که نیاز داشته باشد.

موارد دیگر که باعث زرد شدن برگ لاکی بامبو می‌شوند

برای حل مشکل زردی برگ این گیاه باید موارد دیگری را نیز در نظر داشته باشید. کاهش استفاده از کودها، استفاده از آب فیلتر شده بجای آب لوله‌کشی. انتقال گیاه به یک گلدان با خاک تازه و تعویض سنگ‌ها، پوکه و سایر مواردی که باعث وجود بیماری قارچی خواهند شد.

لاکی بامبو و شرایط نگهداری ایده‌آل

در قسمت قبل درباره زرد شدن برگ لاکی بامبو و جلوگیری از آن صحبت کردیم. این گیاه در واقع دراسینا ساندریانا (Dracaena Sanderiana) است. به این دلیل که بیشتر شرایط نگهداری شبیه به دراسینا دارد تا بامبو. دلایل بسیاری وجود دارد که علاقه‌مندان گیاهان دراسینا را در خانه‌ها و محل کار خود نگهداری می‌کنند. این گیاهان می‌توانند باعث بالا رفتن کیفیت هوای محیط اطراف شما شوند. البته طبق رسوم چینی این گیاه در فلسفه فنگشویی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی اعتقاد دارند لاکی بامبو قاصد شادی و شانس است. نگهداری لاکی بامبو کار آسانی است. این گیاه هم در آب و هم در خاک نگهداری می‌شود. این گیاهان در نور غیر مستقیم رشد می‌کنند. دمای ایده‌آل برای نگهداری آن‌ها دمایی بین ۱۸ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد است.

لاکی بامبو
لاکی بامبو

 

شرایط خاک

نگهداری گیاه لاکی بامبو در خاک باعث بالا رفتن ماندگاری گیاه خواهد شد. در حالی که در آب فقط یک تا دو سال گیاهی شاداب خواهید داشت. خاک گیاه باید کمی مرطوب بماند. و هم آبیاری بیش از حد و هم آبیاری اندک باعث بروز مشکل برای گیاه شما خواهد شد. خاکی که حاوی مقدار کمی پیت‌ماس است می‌تواند رطوبت مناسب برای گیاه را فراهم کند. زرد شدن برگ لاکی بامبو که در خاک از آن مراقبت می‌شود، می‌تواند از آبیاری بیش از حد و خیس ماندن خاک باشد. یا اینکه به گیاه خود بیش از حد کود داده‌اید.

شرایط آب

هنگامی که بامبو را در آب نگهداری می‌کنید، همیشه ریشه‌هایش را در زیر آب نگهداری کنید. و اجازه بیرون آمدن آن‌ها از آب را ندهید. هر هفته اقدام به تعویض آب گلدان گیاه خود کنید. کیفیت آب مورد استفاده ممکن است باعث زرد شدن برگ لاکی بامبو شود. از آبی استفاده کنید که دارای فلوراید و کلر نباشد. آب جوشیده، آب باران و آب کولر گازی می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای گیاه باشند.

زرد شدن برگ لاکی بامبو, نگهداری لاکی بامبو

مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
نگهداری کالانکوا
نوشتهٔ بعدی
نگهداری سدوم کلاواتوم