نگهداری بنجامین آمستل

نگهداری بنجامین آمستل

راهنمای جامع و شرایط نگهدرای بنجامین آمستل

بنجامین آمستل با نام انگلیسی فیکوس آمستل کینگ و نام علمی Ficus Binnendijkii شناخته می‌شود. فیکوس آمستل یک گیاه از خانواده فیکوس و متعلق به خانواده Moraceae است. بنجامین آمستل بومی نواحی استوایی و نیمه استوایی هلند، فیلیپین و اندونزی است. این گیاه همیشه سبز و با شاخ و برگ فراوان است. در این مطلب می‌خواهیم به معرفی و شرایط نگهداری بنجامین آمستل بپردازیم.

نور مناسب نگهداری بنجامین آمستل

این گیاه برای شادابی نیاز به نور زیاد ولی فیلتر شده خواهد داشت. بهترین مکان برای آن در خانه فاصله یک تا دو متری از پنجره جنوبی خانه است. در صورتی که نور مورد نیاز گیاه تامین نشود، رشد آن کند شده و برگ‌ها شروع به ریزش خواهند کرد. نور مستقیم خورشید باعث سوختگی برگ گیاه خواهد شد. اگر نگهداری بنجامین آمستل را در خانه انجام می‌دهید باید به تامین نور آن دقت کنید. در صورتی که خانه شما نورگیر نیست از نگهداری آن خودداری کنید. برخی از علاقه‌مندان بدون توجه به موارد مورد نیاز گیاه اقدام به خرید آن می‌کنند. البته از طرف فروشندگان گیاهان نیز موارد درستی به خریدار اعلام نمی‌گردد.

بنجامین آمستل در واقع یک گیاه است که در بیرون از خانه باید نگهداری شود. بنابراین در صورت نگهداری در محیط خانه باید نور مورد نیاز آن را به خوبی تامین کنید.

آمستل کینگ
آمستل کینگ

آبیاری صحیح فیکوس آمستل کینگ

آبیاری بنجامین آمستل باید به صورت منظم و در تابستان دوبار در هفته انجام شود. بین دو آبیاری باید اجازه داد سطح خاک گلدان تا یک سانتی‌متر خشک شود. برای نگهداری بنجامین آمستل در زمستان میزان آبیاری را به یکبار در هفته کاهش دهید. آبیاری باید بوسیله آب تصفیه شده یا آب جوشیده شده انجام شود.

این آب باید هم‌دمای اتاق باشد. از آبیاری گیاه با آب سرد یا خیلی گرم خودداری کنید. این کار باعث آسیب دیدن ریشه‌های گیاه خواهد شد. بعد از آبیاری باید آب اضافی را از زیرگلدانی خارج کرد. ماندن این آب در زیرگلدانی باعث خیس ماندن کف گلدان و پوسیدگی ریشه خواهد شد.

دمای مناسب نگهداری فیکوس آمستل

بهترین دما برای نگهداری بنجامین آمستل دمایی بین ۱۵ تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد است. نباید اجازه دهید، دما به پایین‌تر از ۱۰ درجه سانتی‌گراد برسد. محیطی گرم یا دمای مطبوع خانه که خودتان در آن احساس راحتی می‌کنید، برای این گیاه دمایی مناسب محسوب می‌شود.

رطوبت مناسب برای فیکوس آمستل

به طور کلی این گیاه به سرمای هوا علاقه ندارد. و دمای بالای ۲۵ درجه سانتی‌گراد را ترجیح می‌دهید. برای شادابی و سلامتی آن نیز باید رطوبت محیط را بالا نگهداری کرد. از آنجایی که این گیاه بومی مناطق استوایی است، برای نگهداری بنجامین آمستل نیاز به رطوبت بالای محیط است. رطوبت محیط بین ۷۰ تا ۸۰ درصد برای آن لازم است.

یکی از روشهای افزایش رطوبت محیط گیاه، اسپری آب روی برگهای آن است. در صورت بروز نقاط قهوه‌ای روی برگ گیاه باید اسپری آب را متوقف نمایید. هرگز این کار را هنگام تابش نور مستقیم آفتاب انجام ندهید.

آمستل کینگ
آمستل کینگ

خاک و گلدان بنجامین آمستل

جهت نگهداری بنجامین آمستل در خانه نیاز به خاکی با زهکشی بسیار مناسب و با موارد مغذی طبیعی است. بهترین بستر کاشت برای این گیاه از مخلوط پیت ماس، پرلیت و خاک باغچه درست می‌شود. در انتخاب گلدان مناسب گیاه خود دقت کنید. استفاده از گلدان‌های بسیار بزرگ و عمیق باعث از بین رفتن گیاه خواهد شد. اگر گلدان گیاه شما عمیق باشد، آب در اطراف ریشه باقی مانده و اجازه رسیدن اکسیژن به آنها را نخواهد داد. در این صورت رشد گیاه متوقف شده و پوسیدگی آن را از بین خواهد برد.

اگر نیاز به تعویض گلدان گیاه بود می‌توانید با یک سایز بزرگ‌تر گلدان آن را تعویض نمایید. بهترین زمان برای این کار اوایل بهار است. این گیاه کند رشد است و نیازی به تعویض هر ساله گلدان نیست. از گلدانی استفاده کنید که دارای سوراخ‌های زهکش در کف باشد و آب اضافی به راحتی از کف گلدان خارج شود.

تغذیه گیاه فیکوس کینگ آمستل

از بهار تا پاییز که فصل رشد گیاه است می‌توانید هر دو هفته یکبار آن را تغذیه کنید. کودهای مایع مخصوص گیاهان آپارتمانی برای این گیاه مناسب است. در پاییز و زمستان که زمان استراحت گیاه است به آن کود ندهید.

بیماری ها و مشکلات بنجامین آمستل

یکی از رایج‌ترین مشکلات در نگهداری بنجامین آمستل ریزش برگ گیاه است. این مشکل می‌تواند ناشی از ۴ دلیل رایج باشد.

  • انتقال گیاه از گلخانه به خانه و تغییر مکان گیاه می‌تواند از دلایل ریزش برگ بنجامین آمستل باشد. باید برای گیاه خود مکانی مرطوب، گرم و روشن را در خانه خود انتخاب نمایید.
  • جا‌به‌جایی‌های مکرر گیاه در خانه یکی دیگر از دلایل ریزش برگ است. تغییرات دما و نوری محیط می‌تواند باعث این مشکل شود.
  • خشکی بیش از حد. برای نگهداری بنجامین آمستل در خانه نیاز به خاک و محیط مرطوب است. اگر خاک گیاه خیلی خشک شود، برگ‌ها شروع به ریزش خواهند کرد.
  • آبیاری بیش از حد از دیگر دلایل ریزش برگ گیاه است. این نکته را توجه کنید که در صورت انتخاب گلدان نامناسب، آبیاری بیش از حد به خصوص در زمستان و باقی ماندن آب در خاک گیاه برگ‌ها زرد شده و شروع به ریزش خواهند کرد.

در این مطلب که ترجمه از وب سایت مرجع است سعی کردیم موارد کلی در نگهداری بنجامین آمستل را بیان کنیم. در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل می‌توانید در پایین همین مطلب با ما درمیان بگذارید. همچنین می‌توانید مطلب را با دوستان علاقه‌مند خود به اشتراک بگذارید.

آمستل کینگ, بنجامین کینگ, فیکوس آمستل

مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
نگهداری استاپیلا
نوشتهٔ بعدی
نگهداری آنتوریوم پلومانی