بیماری های لاکی بامبو

بیماری های لاکی بامبو

آشنایی با بیماری‌ های لاکی بامبو و جلوگیری از آن‌ها

یک گیاه لاکی بامبو سالم در مقابل بسیاری از آفات و بیماری‌ها مقاومت خوبی خواهد داشت. در هر صورت، ممکن است در نگهداری از لاکی بامبو با مشکلاتی مواجه شوید. این مطلب درباره بیماری‌ های لاکی بامبو شما را کمک خواهد کرد. همچنین راه‌های درمان را به شما خواهد گفت. لاکی بامبو یکی از گیاهان مناسب آپارتمان با نور اندک است. از این رو می‌تواند گزینه مناسبی برای نگهداری در منازل باشد. موارد اشاره شده در این مطلب به نگهداری لاکی بامبو در خاک می‌پردازد و با برخی از بیماری‌های این گیاه در آب مشترک است.

بیماری های لاکی بامبو
بیماری های لاکی بامبو

جلوگیری از بیماری‌ های لاکی بامبو

بسیار آسان است که از بیماری‌ های لاکی بامبو جلوگیری کرد. شرایط نگهداری مناسب می‌تواند به سلامت گیاه شما کمک کرده و زیبایی و شادابی آن را حفظ کند. موارد زیر می‌توانند در سلامت گیاه شما کمک کنند.

مدیریت آبی مورد نیاز لاکی بامبو. ابن گیاه نیاز به رطوبت مناسبی خواهد داشت. اگر گیاه را در خاک مراقبت می‌کنید، باید زه‌کشی مناسب خاک آن را رعایت کنید. همچنین باید اجازه خیس ماندن خاک گیاه برای مدت طولانی را ندهید. خاک مناسب می‌تواند رطوبت مورد نیاز گیاه را تامین کند.

محل قرار دادن گیاه در خانه بسیار مهم و حیاتی است. لاکی بامبو نیاز به مکانی روشن و با نور غیرمستقیم خواهد داشت.

 

 

مواد مغذی و کوددهی مناسب می‌تواند به سالم ماندن و سبز ماندن برگ‌های گیاه کمک کند. کودهای مخصوص لاکی بامبو بهترین گزینه تغذیه گیاه هستند. ولی همیشه نمی‌توانید به کود مناسب دسترسی داشته باشید. کودهای مخصوص گیاهان پالم نیز برای این گیاه مناسب هستند. تغذیه مناسب می‌تواند از بیماری‌ های لاکی بامبو جلوگیری کند.

برخی از بیماری‌ های لاکی بامبو ممکن است حتی با شرایط مناسب نگهداری هم مشاهده شوند. ممکن است گیاه خریداری شده بیمار باشد و شما هنگام خرید به آن توجه نکرده باشید.

درمان مشکلات و بیماری های گیاه لاکی بامبو

قبل از اینکه به درمان بیماری های این گیاه بپردازیم، باید بتوانیم منشاء مشکل را پیدا کنیم. خوشبختانه بسیاری از بیماری های این گیاه را می‌توان به خوبی تشخیص داد و آن را از بین برد. اگر نیاز به بریدن و کوتاه کردن قسمتی از گیاه برای درمان بیماری بود، دقت داشته باشید از وسیله‌ای تیز و ضدعفونی شده استفاده نمایید.

نقاط قارچی

بیماری قارچی مانند نقاطی شبیه به زنگ‌زدگی روی گیاه، بخصوص لاکی بامبوهای با سن بیشتر پدیدار خواهد شد. این بیماری بیشتر در مکان‌هایی که رطوبت بیشتری دارند نمایان می‌شود. می‌توانید با استفاده از قارچ‌کش‌هایی با پایه مس به درمان لاکی بامبو خود بپردازید.

لاکی بامبو
لاکی بامبو
ویروس موزاییکی بامبو

این ویروس بیشتر اوقات از نقاط بریدگی گیاه به آن سرایت خواهد کرد. اولین نشانه این بیماری تغییرات رنگی روی برگ گیاه است. ممکن است این تغییر رنگ به صورت رنگ پریدگی پراکنده روی برگ رخ دهد. برای درمان این بیماری تنها راه حل هرس گیاه است. ویروس موزاییکی یکی از بیماری‌ های لاکی بامبو است که راه درمانی آن بریدن نقاط آسیب دیده می‌باشد.

انگل سیاه

این مشکل به دلیل آفات کوچک و مکنده مانند شپشک آردآلود، شته‌ها و آفات ریز بوجود می‌آید. از آنجایی که این آفات از شیره گیاه تغذیه می‌کنند به مرور نقاطی سیاه رنگ را روی برگ‌ها ایجاد خواهند کرد. برای مقابله با این آفات باید به صورت فیزیکی آن‌ها را از روی گیاه خود حذف کنید. برای این کار می‌توانید گیاه را با استفاده از صابون‌های مخصوص دفع آفات بشویید.

مشکلات ریشه گیاه

پوسیدگی ریشه و آسیب‌های ریشه‌ای نیز می‌تواند به لاکی بامبو آسیب برساند. وجود بیماری‌های قارچی در ساقه گیاه می‌تواند خود را در قسمت‌های مختلف ساقه مشخص شود. پوسیدگی ریشه می‌تواند منجر به آسیب قسمت‌های پایین گیاه شود. این مشکل به زودی مشخص نخواهد شد و در نهایت ممکن است منجر به مرگ گیاه شود. باید در صورت مشاهده علائم گیاه را از خاک خارج و ریشه‌های معیوب را جدا کرد. این مشکل ممکن است به سایر ساقه‌ها سرایت کند. بنابراین بهترین کار جداسازی گیاه آلوده است.

لاکی بامبو, نگهداری لاکی بامبو

مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
انواع افوربیا و نکات نگهداری
نوشتهٔ بعدی
نگهداری آستروفیتوم کاپوت مدوزا