۷ خواص نگهداری کاکتوس در خانه

خواص نگهداری کاکتوس در خانه

خواص نگهداری کاکتوس در خانه

نگهداری کاکتوس در خانه فواید بسیاری برای سلامتی شما و خانواده شما خواهد داشت. از خواص نگهداری کاکتوس در خانه کمک به سلامتی جسم و روح شما خواهد بود. در حالیکه کاکتوس زیبایی خاصی را به محیط زندگی شما می‌بخشد، این خواص نیز باعث رویکرد بسیاری از علاقه‌مندان به نگهداری این گیاه در خانه خواهد شد. بنابراین، آیا مراقبت از کاکتوس در خانه خوب است؟ در واقع، جواب این سوال، بله است. این گیاه به کیفیت هوای تنفس، شادابی شما و کودکان شما، مسئولیت پذیری و کاراییتان کمک خواهد کرد. در این مطلب می‌خواهیم، هر یک از خواص نگهداری کاکتوس در خانه را برای شما بیان کنیم.

کاکتوس در خانه
کاکتوس در خانه

افزایش کیفیت هوای خانه

هنگام تنفس، اکسیژن در بازدم ما به دی‌اکسید کربن تبدیل خواهد شد. دی‌اکسید کربن ماده‌ای سمی است که از دهان ما خارج می‌شود و گیاهان این ماده را دوباره تبدیل به اکسیژن خواهند کرد. کاکتوس‌ها دی‌اکسید کربن را از محیط گرفته و تبدیل به اکسیژن تمیز و تازه خواهند کرد. که شما و خانواده شما آن را در محیط زندگی تنفس خواهید کرد. این یکی از خواص نگهداری کاکتوس در خانه است که روی سلامتی شما تاثیرگذار است. به خصوص هنگامی که در شهرهای آلوده زندگی می‌کنید.

از مهمترین خواص نگهداری کاکتوس در خانه افزایش کیفیت هوای تنفسی شما و خانواده شماست. این گیاهان آلودگی‌های محیطی خانه شما را کاهش می‌دهند. عناصری مانند اکسید نیتروژن و بنزن. پس، تعداد بیشتر کاکتوس در خانه، کیفیت هوای مناسب‌تری را برای شما به همراه خواهد داشت.

نگهداری کاکتوس در خانه به شادابی شما کمک می‌کند

یکی دیگر از خواص نگهداری کاکتوس در خانه می‌تواند باعث آرامش و افزایش شادابی و حوصله شما شود. این فقط یک تئوری نیست، این موضوع بارها و بارها مورد آزمایش قرار گرفته است. ظاهر زیبا و رنگی کاکتوس به کاهش استرس و افسردگی انسان کمک خواهد کرد. همچنین مراقبت از گیاهان باعث این امر خواهد شد. نه تنها شادابی شما بلکه شادابی و خوشحالی خانواده شما و بهبود روابط خانوادگی شما را به همراه خواهد داشت. به این خاطر که نگهداری از کاکتوس، همدلی را به همراه خواهد داشت.

نگهداری کاکتوس شما را فعال‌تر خواهد کرد

از خواص نگهداری کاکتوس در خانه، افزایش فعالیت شماست! مراقبت از کاکتوس در خانه یا محیط کار، این گیاه کاشته شده در گلدان می‌تواند فعالیت شما را افزایش دهد. همراه با افزایش شادابی، نگهداری کاکتوس در محیط خانه انرژی شما را برای گذراندن یک روز کاری افزایش خواهد داد. نه تنها شما را فعال‌تر خواهد کرد، کودکان شما را نیز فعال خواهد نمود. بچه‌ها زمان بیشتری را اطراف گیاهان آپارتمانی سپری خواهند کرد، به این معنی که نگهداری کاکتوس در محیط خانه، می‌تواند تمرکز آنها را در حل تمرین‌های درسی، علاقه بیشتر به یادگیری مطالب بیشتر و ذهن آنها را برای این کار باز خواهد کرد.

کاکتوس در خانه
کاکتوس در خانه

تجربه یادگیری را افزایش خواهد داد

یکی از خواص نگهداری کاکتوس در خانه افزایش علاقه‌مندی به یادگیری است. داشتن این گیاه در خانه، یک تجربه عالی برای یادگیری است که به شما یا کودکانتان، احساس رضایت بخشی خواهد داد. اگر تا به حال از گیاهی در خانه نگهداری نکرده‌اید، باید به شما بگوییم، این یک تجربه باورنکردنی برای شما خواهد بود. این کار زمان زیادی از شما نخواهد گرفت. در حالیکه به شما این امکان را می‌دهد که عناصری از طبیعت را کنار خود داشته باشید. برای کودکان شما، نگهداری کاکتوس در محیط خانه به آنها این شانس را خواهد داد که حس مسئولیت‌پذیری را تجربه نمایند.

دقت کردن در مورد اینکه آیا گیاه نور کافی را دریافت می‌کند، سرما و گرمای محیط آن و سایر موارد می‌تواند آنها را درگیر یادگیری در مورد نکات مربوط به نگهداری آن کند. جستجو کردن درباره این موارد، باعث بالا رفتن زمان مطالعه و عادت به خواندن مطالب خواهد کرد.

بیماری شما را التیام می‌بخشد

هنگامی که از خواص نگهداری کاکتوس در خانه صحبت می‌کنیم باید به این نکته توجه کنیم که این گیاهان هنگام بیماری کمک شما خواهند بود. این گیاه بیماری شما را التیام می‌بخشد. نگهداری گیاهان در اتاقهای بیمارستان نیز نشانه دهنده این خواص گیاهان است. با کاهش استرس از شما و تاثیرات مثبتی که در روحیه و شادابی روحی شما می‌گذارند، جسم شما را نیز شفا خواهند داد. اگر به تازگی اعمال پزشکی انجام داده‌اید، نگهداری کاکتوس در محیط خانه می‌تواند مدت زمان ریکاوری شما را کاهش دهد.

نگهداری کاکتوس خواص درمانی دارد

مراقبت از این گیاه در محیط خانه می‌تواند به کسانی که از برخی از انواع تروما رنج می‌برد کمک کند! این جمله خیلی عجیب است. ولی علم این قضیه را اثبات کرده که یکی از خواص نگهداری کاکتوس در خانه کمک به درمان تروماست.

کاهش آلودگی‌های صوتی داخل یا خارج از محیط

نگهداری گیاهان در محیط خانه به کاهش نویز محیط کمک خواهد کرد. کاکتوسها مقداری از نویز محیط زندگی شما را کم خواهند کرد و به آسایش شما کمک می‌کنند. این به دلیل سطح این گیاه است. قرار دادن کاکتوس در نزدیکی درب، پنجره یا در محیط اتاق می‌تواند به کاهش نویز محیط و آرامش آن تاثیر بگذارد.

بهترین کاکتوسها برای نگهداری در خانه

در حالیکه تمامی انواع کاکتوس تاثیر مثبتی در سلامتی محیط خانه شما خواهند داشت، برخی از انواع آن را به دلیل داشتن رنگ‌های تازه و زیبا، سایز بزرگ و ظاهر خاص به شما پیشنهاد می‌کنیم:

  • کاکتوس در خانه
    کاکتوس در خانه

    کاکتوس کریسمس: این کاکتوس با داشتن گلهای رنگارنگ، قرمز، صورتی، سفید و نارنجی و ساقه‌های بلند زیبایی خاصی دارد. کاکتوس کریسمس، می‌تواند در اندازه‌های بزرگ در نزدیکی پنجره خانه شما قرار بگیرد.

  • ژمینو کالیسیوم میهانویچی: این کاکتوس کوچک و کامپکت یک گیاه مناسب برای قرارگیری روی میز کار شما و حتی در محیط منزل است. رنگهای زیبای قرمز، نارنجی، زرد، صورتی ساقه این نوع کاکتوس دارای زیبایی خاصی است.
  • کاکتوس بانوی پیر: این گیاه با ظاهر عجیبی که دارد می‌تواند کلیه خواص نگهداری کاکتوس در خانه را برای شما به ارمغان بیاورد. خارهای مو مانند و سفید آن باعث نامگذارید این کاکتوس شده است. تمام ساقه گیاه از این خارها پوشانیده شده و گلهای زیبایی به رنگ صورتی از میان آنها در تابستان بیرون می‌آید. این کاکتوس الدمن هم نامیده می‌شود.
  • اپونتیا: از انواع محبوب کاکتوس در میان علاقه‌مندان با نیازهای نگهداری اندک اپونتیاست. این گیاه دارای گوناگونی فراوانی است و انواع اپونتیا را می‌توان به شرط فراهم کردن محیط روشن در خانه مراقبت کرد. خارهای فراوانی روی ساقه آن را پوشانده است. این کاکتوس در فصول بهار و تابستان گلدهی هم می‌کند. بعد از پایان گلدهی تبدیل به میوه خواهند شد.
  • آستروفیتوم آستریاس: از انواع کاکتوس که ظاهری عجیب و زیبا دارد آستروفیتوم آستریاس است. این کاکتوس دارای شرایط نگهداری نسبتاً سختی است که در خانه باید بتوان تمام شرایط را برای آن فراهم نمود. گلهای این کاکتوس از مرکز به بیرون می‌آیند و بسیار زیبا نیز هستند.

سخن پایانی

در این مطلب که از وب سایت معتبر ترجمه شده است، به ۷ خواص نگهداری کاکتوس در خانه اشاره کردیم. کاکتوسها فواید دیگری هم برای محیط خانه و شما دارند. از جمله این موارد می‌توان به تقویت روابط، همچنین زیبا کردن دکوراسیون منزل نیز اشاره نمود. در صورت بروز پرسش، همچنین درج نظرات خود می‌توانید در پایان همین مطلب با ما درمیان بگذارید. می‌توانید این مطلب را با دوستان علاقه‌مند خود نیز به اشتراک بگذارید.

خاصیت کاکتوس

مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
نگهداری گیاه قاشقی
نوشتهٔ بعدی
نگهداری ونوس حشره خوار