طراحی دکوراسیون خانه با گیاه

طراحی دکوراسیون خانه با گیاه

استفاده از فضا و المان‌های مناسب برای طراحی دکوراسیون خانه با گیاه

تقریباً اکثر مردم به نگهداری گیاهان در فضای اطراف خود اهمیت می‌دهند. وجود گل و گیاه باعث شادابی فضای خانه و زیبایی بخشیدن به آن می‌شود. تقریباً نمی‌توان خانه‌ای را بدون گل و گیاه تصور کرد. با توجه به تغییر سبک زندگی اکثریت مردم و کوچ آن‌ها به آپارتمان‌ها امروزه فضای کمتری برای داشتن گیاهان در اختیار آن‌ها است. اگر بتوانیم از فضایی که در اختیار داریم به درستی استفاده کنیم، می‌توانیم گیاهان آپارتمانی مناسب محیط خود را در کنار خود داشته باشیم. اگر فضای خانه شما کوچک است، مطمئناً دو راه در پیش روی خود دارید. یکی، استفاده از گیاهان کوچک. و دیگری استفاده از راه‌حل‌های طراحی دکوراسیون خانه با گیاه دلخواه خود است.

در این مطلب می‌خواهیم درباره دکوراسیون خانه با گیاه و چگونگی طراحی دکوراسیون صحبت کنیم. بعلاوه درباره برخی گیاهان که نگهداری آن‌ها در محیط خانه مشکل‌تر از بقیه هست صحبت خواهیم کرد. برخی موارد شما را در این راه کمک خواهد کرد. اگر به دنبال گیاهان آپارتمانی مناسب می‌گردید، که به آبیاری زیادی نیاز ندارند، می‌توانید از کاکتوس‌ها و ساکولنت‌ها استفاده کنید.

دیش گاردن
دیش گاردن

ساخت مزرعه کوچک

این کمی عجیب به نظر می‌رسد که گیاه ما از تنهایی ناراحت باشد. ولی در واقع گیاهان در محیط‌هایی که به تنهایی نگهداری ‌می‌شوند کمی غمگین خواهند شد. ولی هنگامی که از چند گیاه در یک مکان نگهداری کنید، علاوه بر زیبایی که به محیط پیرامون خود می‌بخشند، شاداب‌تر خواهند بود.

برای این کار می‌توان یک مزرعه کوچک از گیاهان درست کرد. تراریوم‌ها یا سایز گیاهانی که در یک گلدان می‌توان کاشت را به عنوان یک گزینه مناسب می‌توان در نظر گرفت. با توجه به نیازهای مشترک گیاهان می‌توان آن‌ها را در یک گلدان کوچک و زیبا کاشت. در واقع طراحی دکوراسیون خانه با گیاه کار سختی نیست. این کار به کمی خلاقیت و سلیقه نیاز خواهد داشت. پس می‌توان از این مزرعه‌های کوچک ساختگی در مکان‌های مختلف خانه استفاده کرد.

استفاده از گیاهان آویز

گیاهان رونده یک گزینه مناسب و ایده‌آل برای طراحی دکوراسیون خانه با گیاه هستند. گلدان‌های آویز را می‌توان در قسمت‌های مختلف خانه استفاده کرد. البته دقت داشته باشید ممکن است گیاه شما به نور بیشتری نیاز داشته باشد. پس گیاهی مناسب انتخاب کنید. امروزه برای گیاهان رونده گلدان‌هایی مناسب ساخته شده است. که به راحتی می‌توان از آن‌ها در سقف یا دیوارهای خانه استفاده کرد. همچنین گیاهان هوازی گزینه مناسبی برای این کار هستند. این گیاهان حتی به گلدان هم نیاز نخواهند داشت.

گلدان آویز
گلدان آویز

گلدان‌های زیبا و چیدمان مناسب

در واقع در طراحی دکوراسیون خانه با گیاه، موارد دیگری هم دخیل هستند. جنس و رنگ گلدان و شکل آن‌ها امروزه بسیار متنوع شده است. می‌توانید گلدانی با رنگ و طرح مناسب با توجه به رنگ اشیا موجود دیگر خانه خود انتخاب کنید. گلدان‌های سفالی لعاب‌دار، یا سبد‌های حصیری می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای شما باشند. می‌توانید گلدان گیاه خود را در سبدهای حصیری قرار دهید. یا از پایه‌های ساخته شده برای قرار دادن آن‌ها استفاده کنید. سعی کنید گلدان انتخابی شما از سایز گیاه شما خیلی بزرگ‌تر نباشد. انتخاب سایز بزرگ گلدان علاوه بر مشکلاتی که برای گیاه بوجود می‌آورد، گیاه را خالی نشان خواهد داد، فضای بیشتری اشعال می‌کند و زیبایی گیاهان شما را خواهد گرفت.

چیدمان گلدان‌ها نیز نقش زیادی در زیبایی محیط شما خواهند داشت. اگر گلدان‌ها را نزدیک به هم قرار دهید، ممکن است تمیز کردن محیط اطراف آن‌ها مشکل باشد. باید برای هر بار نظافت آن‌ها را جابه‌جا کنید. علاوه بر این داشتن چند نقطه کانونی در خانه زیبایی بیشتری به آن خواهد بخشید. پس از چند گلدان در کنار هم برای دکوراسیون خود استفاده نکنید.

استفاده از شاخ و برگ درختان

برای طراحی دکوراسیون خانه با گیاه لزوماً نباید از گیاهان آپارتمانی استفاده کرد. می‌توانید از شاخه‌ها و ساقه‌های زیبای گیاهان نیز استفاده کنید. این شاخه‌ها می‌توانند شکلی شبیه به یک درختچه کوچک را به شما ارئه دهند. در دکورهای مینیمال می‌توان با قرار دادن برخی شاخه‌ها که رنگ‌های زیبایی هم دارند خانه خود را زیبا کرد. حتی اگر شاخه‌ها خشک باشند.

استفاده از گیاهان در کنار وسایل منزل

قفسه‌های آشپزخانه، شلف‌های دیواری و لابه‌لای وسایل منزل می‌تواند مکان مناسبی برای قرار دادن گیاهان می‌باشد. از گلدان‌های شیشه‌ای کوچک، شیشه نوشابه و گلدان‌های کوچک دکوراتیو می‌توان روی قفسه‌ها و کتابخانه یا شلف استفاده کرد. برای طراحی دکوراسیون خانه با گیاه باید به بسیاری نکات از جمله نیازهای گیاهان توجه کرد. البته اگر دسترسی به نور شما کم است، می‌توانید از گیاهان آپارتمانی مناسب محیط با نور کم استفاده کنید. هنگامی که مبلمان منزل خود را چیده‌اید، می‌توانید در کنار آن‌ها از یک گیاه زیبا استفاده کنید.

در اتاق‌های مختلف خانه، مانند اتاق خواب یا اتاق مطالعه می‌توانید از گیاهان مناسب استفاده کنید. برخی گیاهان هستند که علاوه بر زیبایی، باعث می‌شوند راحت بخوابید. برای آشنایی با آن‌ها این مطلب را دنبال کنید. معمولاً در خانه ما گوشه‌های اتاق‌ها خالی و بلااستفاده می‌ماند. می‌توانید با چیدمان گیاهان خود در این مکان‌ها نقطه‌ای کانونی در خانه ایجاد کنید.

طراحی دکوراسیون خانه, طراحی دکوراسیون خانه با گیاه, گیاهان آپارتمانی

مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
نگهداری آلوکاسیا بلک ولوت
نوشتهٔ بعدی
نگهداری اچوریا و معرفی انواع آن