کاکتوس بزرگ برای خانه

کاکتوس بزرگ برای خانه

معرفی چند نمونه کاکتوس بزرگ برای خانه شما

کاکتوس گیاهی با شرایط نگهداری متفاوت و نیاز به مراقبت اندک است. این گیاهان زیبا و عجیب امروزه مورد توجه بسیاری از علاقه‌مندان به گیاهان آپارتمانی هم قرار گرفته‌اند. کاکتوس‌ها در سایز و اشکال مختلف یافت می‌شوند. در دکوراسیون خانه می‌توان از این گیاهان استفاده و به محیط زیبایی خاصی بخشید. به این دلیل که کاکتوس گیاهی کند رشد است، می‌توانید نمونه بالغ و با ابعاد بزرگ آن را خریده و به کلکسیون گیاهان خانگی خود اضافه کنید. بعضی از این گیاهان به سن بلوغ نمی‌رسند مگر اینکه حدود ۱۵۰ سال عمر داشته باشند. در این مطلب قصد داریم به معرفی ۱۰ کاکتوس بزرگ برای خانه شما بپردازیم.

مراقبت عمومی کاکتوس

کاکتوسها گیاهانی عجیب هستند که با کمی مراقبت و توجه سالم و شاداب می‌مانند. این را به خاطر داشته باشید که این گیاهان اکثراً متعلق به کویر هستند. و می‌توانند ماهها بدون آب زندگی کنند. بنابراین بزرگترین آسیبی که به آنها می‌توانید وارد کنید در اثر آبیاری بیش از حد آنهاست. در مورد این گیاه همیشه بهتر است آبیاری کمتر انجام شود تا با آبیاری بیش از حد آن را از بین ببریم. برای نگهداری کاکتوس در خانه، کاکتوسهای بزرگ نیاز به حداقل ۶ ساعت نور مستقیم خورشید در طول روز خواهند داشت. و این نور با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور ما از پنجره جنوبی تامین خواهد شد.

گردش هوا و دمای مناسب برا نگهداری کاکتوس بزرگ در خانه نیز مهم است. این گیاهان علاقه‌مند به هوای گرم دارند. بنابراین باید دمای مناسب محیطی را برای آنها تامین نمایید. همچنین گردش هوا در اطراف آن باعث خواهد شد، احتمال بروز آفات و بیماری برای گیاهکاهش یابد. در ادامه به معرفی چند گونه مناسب کاکتوس برای خانه می‌پردازیم.

میرتلو کاکتوس
میرتلو کاکتوس

 

کاکتوس میرتلو (Myrtillocactus Geometrizans)

کاکتوس میرتلو آبی یک گونه با رشد نسبتاً سریعتر در مقایسه با سایر انواع این گیاهان است. میرتلو یک گیاه استوانه‌ای با چند وجه است. این کاکتوس با رسیدن به سن بلوغ می‌تواند تا ۵ متر هم رشد داشته باشد. هنگام نگهداری این کاکتوس بزرگ در خانه، باید از بستر کاشت مناسب که بیشتر آن را ماسه تشکیل داده است استفاده کنید.

حداقل ۶ ساعت نور مستقیم در طول روز برای آن لازم است. همچنین باید هنگامی آبیاری را انجام دهید که خاک گلدان کاملاً خشک شده باشد.

کاکتوس بزرگ, کاکتوسهای غول پیکر

مطلب را به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

نوشتهٔ پیشین
مشکلات گیاه شفلرا
نوشتهٔ بعدی
نگهداری کالاتیا آماگریس